Diety odchudzające monotematyczne

Wielu z nas marzy o idealnej sylwetce, chociaż marzenia te częściej dotyczą kobiet niż mężczyzn, to jednak dla każdego ważne jest, aby czuć się dobrze we własnym ciele oraz zachować zdrowie i witalność.
Bardzo często szukamy pomocy w odchudzaniu, kierując się popularnymi dietami, które często są opisywane w gazetach lub Internecie, a także polecane sobie z ust do ust. Wiele takich diet jest monotematycznych, czyli dotyczących jednej potrawy lub produktów spożywczych z jednego obszaru, których jedzenie pomoże nam w uzyskaniu lepszego wyglądu i lepszego samopoczucia. Diety takie zazwyczaj są oparte na produktach niskokalorycznych lub o bilansie ujemnym, ale ich drugim sposobem odchudzania jest zwykła monotonia. Jeżeli kilka razy dziennie spożywamy tylko jeden produkt lub jedno danie i tak wygląda nasz każdy dzień przed okres siedmiu do dziesięciu dni, to już trzeciego dnia wolimy ominąć posiłek niż znowu jeść to samo. Niestety diety monotematyczne są bardzo niezdrowe, nawet jeżeli jemy zdrowy posiłek lub produkt, to naszemu organizmowi brakuje różnorodności składników odżywczych, a pomijanie posiłków powoduje zwolnienie metabolizmu, co z kolei spowalnia proces chudnięcia. Kolejnym dużym minusem jest fakt, że po zakończeniu tak nudnej diety, od razu z wielką przyjemnością zabierzemy się za jedzenie wszystkiego tego co było do tej pory zabronione, a to spowoduje nie tylko powrót utraconych kilogramów, ale może nawet przytycie, zwane efektem jojo.
Lekarze i dietetycy odradzają stosowanie tak restrykcyjnych, monotematycznych diet, znacznie lepszym rozwiązaniem jest zdrowe i racjonalne odżywianie, które pomoże nam schudnąć w wolniejszym, ale zdrowszym tempie i nie spowoduje efektu jojo.

Previous post Jak zdrowo schudnąć
Next post Odchudzanie dzieci