Odchudzanie dzieci

Nasze społeczeństwo jest coraz bardziej otyłe. Już co piąty Polak cierpi na problemy związane z nadmierną tuszą, która powoduje szereg chorób i nieprzyjemnych schorzeń. Niestety, problem nie dotyczy jedynie osób dorosłych, ale coraz częściej również dzieci i to tych w najmłodszym wieku.
Rodzice nie zdają sobie sprawy z tego, jak wielką krzywdę wyrządzają dziecku podając mu niewłaściwe posiłki i zezwalając na to, aby przybierało drastycznie i ponad normę na wadze. Dzieci nigdy nie są winne, ponieważ to ich opiekunowie podają im posiłki i dokonują domowych zakupów.
Odchudzanie dziecka wcale nie jest prostą sprawą, ponieważ młody człowiek nie zdaje sobie sprawy z powagi sytuacji i niekiedy nie ma ochoty na zmianę swoich nawyków. Rodzic musi tutaj być osobą decydującą i nie może pozwolić dziecku sobą zawładnąć.
Najważniejsze, to wprowadzić wysiłek fizyczny w solidnej porcji do codziennego życia dziecka. Poza tym, słodkie napoje koniecznie należy zastąpić wodą mineralną niegazowaną, a słodycze nieprzetworzonymi owocami.

Previous post Diety odchudzające monotematyczne
Next post Odchudzanie a pudełkowe jedzenie