Jakie stosować suplementy – odchudzanie

Osoby, pragnące zrzucić nadprogramowe kilogramy, często chciałaby pójść na skróty i tyko przy pomocy suplementów osiągać zamierzone efekty. Tymczasem nie na tym polega rola suplementów, bo one, jak sama nazwa wskazuje, mogą być tylko uzupełnieniem zdrowej i zrównoważonej diety oraz sportowego stylu życia.
Większa aktywność fizyczna, odpowiednio dobrana dieta plus ewentualne suplement – to jest sposób na osiągniecie zamierzonych efektów odchudzających. Nie można też wierzyć w zapewnienia, że jakiś suplement da super efekty już o kilku zastosowaniach i szybko możemy spodziewać się znacznej utraty wagi, Suplementy mogą wspomóc proces spalania tkanki tłuszczowej, lecz nie rozwiązuje problemu i bez odpowiedniej diety i ćwiczeń – nic nie dadzą.
Warto wybierać takie preparaty, które mają l-karnitynę i kofeinę – te właśnie substancje mają działanie przyspieszające metabolizm, przyspieszające spalanie tkanki tłuszczowej. Tak więc ich obecność w preparacie odchudzającym jest jak najbardziej wskazana. Dodatkowy efekt to redukcja cellulitu.

Previous post Odchudzanie z pomysłem
Next post Chrom i ocet jabłkowy – oręż w odchudzaniu