Chrom i ocet jabłkowy – oręż w odchudzaniu

Wśród wielu preparatów odchudzających poszukujemy nierzadko tego jedynego, cudownego, który będzie odpowiedzią na naszą nadwagę. Niestety, praktycznie każdy organizm reaguje różnie na poszczególne substancje. Istnieje jednak kilka sprawdzonych sposobów, które już od lat naprawdę działają. Ich dodatkowym atutem jest szeroka dostępność i cena. To chrom oraz ocet jabłkowy.
Chrom nie działa przeczyszczająco, a wpływa pośrednio na spożywane przez nas kalorie, tworząc swojego rodzaju wypełnienie żołądka i ograniczenie apetytu. Działa jako regulator insuliny, której nagłe spadki i skoki powodują niepohamowany apetyt. Jednocześnie przyspiesza metabolizm i reguluje poziom złego cholesterolu.
Ocet jabłkowy to nie placebo, a jego zastosowanie potwierdzają zadowoleni użytkownicy. Ocet działa na zasadzie rozbijacza tłuszczu, a więc stosując go razem z odpowiednio skomponowaną dietą, przyczynimy się do szybszej redukcji tkanki oraz spadku masy ciała. Dwa wymienione środki są naturalne i nie powodują skutków ubocznych, jeśli zachowamy umiar w ich stosowaniu.

Previous post Jakie stosować suplementy – odchudzanie
Next post Trening i odchudzanie