TERMOGENEZA A ODCHUDZANIE

Niektóre suplementy wspomagające odchudzanie znacznie podnoszą także termogenezę. Czy w rzeczywistości takie działanie jest skuteczne? Dlaczego podniesienie temperatury ciała miałoby aż tak działać?
Przy wyższej temperaturze podnosi się poziom metabolizmu, a co za tym idzie – zdecydowanie sprawniej przebiega całe spalanie tkanki tłuszczowej.
Substancje i ekstrakty
W skład suplementów wywołujących termogenezę wchodzą takie substancje, które aktywują lipolizę (proces spalania tłuszczu) i zdecydowanie przyspieszają jej przebieg. To właśnie ten proces sprawia, że całe ciało zaczyna się bardziej nagrzewać.
Skład
Substancje podnoszące temperaturę ciała to przede wszystkim aktywne ekstrakty pochodzące z roślin. Najpopularniejsza jest zielona herbata, gorzka pomarańcza czy guarana. Producenci nie stronią także od imbiru, pieprzu czarnego czy cayenne.
Tego typu substancje właśnie pomagają ludziom w zrzuceniu tkanki tłuszczowej – ostatecznie i definitywnie. Nie jest to dzieło przypadku, a wynik naukowych analiz oraz wynalazków.

Previous post Odchudzanie dla dziecka
Next post Sposób na odchudzanie najlepszy