Szkodliwe diety odchudzające

Samo słowo dieta u wielu ludzi wywołuje nieprzyjemne skojarzenia, ponieważ kojarzy nam się to z ograniczeniem jedzenia które lubimy, restrykcje, kontrolowanie porcji czy też znaczna redukcja kalorii.
Jednak często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że dieta, coś z założenia służącego naszemu organizmowi nie tylko do schudnięcia, ale również do jego prawidłowego funkcjonowania, może okazać się szkodliwa. Wszelkie diety, które są monotematyczne, polegające na jedzeniu pokarmów tylko z jednej grupy, na przykład samych warzyw, lub też jedynie produkty nabiałowe, są z zasady szkodliwe. Nie możemy jeść zaledwie kilku produktów i zachować zdrowie, ponieważ organizm potrzebuje różnorodności, powinniśmy każdego dnia spożywać warzywa, owoce, kasze, zboża oraz nabiał. Również bardzo szkodliwa dla organizmu jest dieta, która nagle i zdecydowanie zmniejsza ilość przyswajanych kalorii, nie tylko prowadzi to do błędnych sygnałów dla naszego organizmu, który przyjmuje tą dietę, jako zagrożenie, zaczyna magazynować każdy posiłek, bojąc się skrajnego wyczerpania z głodu, co spowalnia nasz metabolizm.
Po restrykcyjnych dietach, kiedy zaniżamy nagle przyswajanie kalorii, bardzo szybko zgubione kilogramy wracają, a często nawet z naddatkiem, co jest nazywane efektem jojo i ma bardzo negatywny wpływ na nasze ciało.

Previous post Składniki suplementów na odchudzanie
Next post Odchudzanie ze wspomaganiem