Suplementy odchudzające – czy warto po nie sięgać

Obecnie panuje moda na zdrowy styl życia, na zgrabną sylwetkę itd. Wiele osób jednak chce w przyspieszonym tempie osiąga rewelacyjne efekty, a nie zawsze jest to możliwe. Przed wszystkim należy zacząć właśnie od aktywności fizycznej oraz zmiany diety na lżejszą.
Należy jednak pamiętać, by była to dieta zrównoważona, dostarczająca naszemu organizmowi potrzebnych substancji odżywczych, gdyż inaczej może mieć to opłakane skutki. Jako uzupełnienie takiej diety, w celu przyspieszenia odchudzania, można stosować różne suplementy. Jednak konieczne jest dokładne sprawdzenie, jakie mają one działanie i stosowanie się do zaleceń producenta.
Nie należy łączyć też różnych preparatów, a zdecydować się na jeden, gdyż niektóre z nich mogłyby mieć takie same lub podobne substancje, a ich przedawkowanie – może mieć bardzo negatywne skutki. Jeśli chodzi o suplementy odchudzające – one działają tylko pomocniczo. Powinny zawierać l-karnitynę, kofeinę – te substancje przyspieszają spalanie tłuszczu, są naturalne i maja udowodnioną skuteczność.

Previous post Odchudzanie a pudełkowe jedzenie
Next post Sposób na odchudzanie