Odchudzanie w każdym wieku

Coraz większa część naszego społeczeństwa boryka się ostatnimi czasy z problemami, które powoduje ich nadwaga, lub niekiedy nawet otyłość. Jesteśmy coraz grubsi i coraz więcej z nas ma już z tego powodu nawet kłopoty zdrowotne.
Otyłość powoduje bowiem szereg chorób, takich jak cukrzyca, z którymi ciężko jest później walczyć. Wielu osobom wydaje się więc, że są już skazane na dane schorzenie, czy problem zdrowotny na całe swoje życie. Osoby starsze często myślą, że w ich przypadku nie ma już sensu próba utraty wagi, ponieważ i tak są chore.
Nic bardziej mylnego. Najnowsze badania wykazują bowiem, że wiele przykrych dolegliwości można zawsze cofnąć, jeżeli uda się zrzucić nieco masy ciała. Lekarze zachęcają w wielu przypadkach do diety i aktywności fizycznej. Sport ma wspaniały wpływ na organizm człowieka i może działać nawet jak lekarstwo, w szczególności w przypadku osób chorych na cukrzycę. Dlatego też wiek nigdy nie powinien być wymówką osoby chorej, ponieważ aktywnym powinniśmy pozostawać przez długie lata swojego życia.

Previous post ZASADY DZIAŁANIA SUPLEMENTÓW ODCHUDZAJĄCYCH
Next post Odchudzanie weekendowe