Odchudzanie – jakimi preparatami się wspomagać

Odchudzanie, to proces, do którego warto się odpowiednio przygotować. Inaczej nie będziemy osiągać takich efektów, na jakich nam szczególnie zależy. Trzeba wprowadzić sporą dawkę ruchu, wybierać takie ćwiczenia i sporty, które pozwalają szybko i skutecznie spalać tkankę tłuszczową.
Jeśli jednak ktoś nie jest przyzwyczajony do nadmiernego wysiłku fizycznego – powinien wybierać takie rodzaje aktywności fizycznej, jak szybkie spacery, np. z kijkami, jazdę na rowerze, bieganie. Codziennie lub prawie codziennie warto jakąś godzinę, pół godziny nawet na to poświęcać. Regularne ćwiczenia, konsekwencja przyniosą skutek, jednak ważna jest też zmiana nawyków żywionych trzeba wybierać rzeczy bardziej wartościowe, wyeliminować zapychacze, słodycze, przekąski.
Konieczne jest, by dieta była bogata w warzywa i błonnik – jego źródłem jest np. pieczywo pełnoziarniste iw warzywa strączkowe. Można też wspomagać się preparatami odchudzającymi, herbatkami, suplementami – najlepiej tymi z dodatkiem l-karnityny, jednak tutaj trzeba zachować ostrożność i zawsze stosować się do zaleceń producenta.

Previous post Odchudzanie – czy warto sięgać po suplementy
Next post Odchudzanie płynące z natury