Diety odchudzające

Coraz więcej osób w naszym społeczeństwie jest otyłych i ma z tego powodu liczne problemy związane ze zdrowiem i prawidłowym funkcjonowaniem. Lekarze i dietetycy biją na alarm, ponieważ większość naszego społeczeństwa nie mieści się już w ustalonych normach i coraz młodsze osoby skarżą się na problemy zdrowotne.
Decydując się na odchudzanie, warto jest skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem, aby wspólnymi siłami opracować strategię działania. Nie warto korzystać z porad kolorowych czasopism lub Internetu. Diety proponowane w mediach najczęściej wcale nie są zdrowe i dobre dla funkcjonowania naszego organizmu. Niekiedy mogą one prowadzić do trudnych zaburzeń żywieniowych lub po prostu, po ich zakończeniu do efektu jo-jo.
Najlepszym wyjściem jest spotkanie z dobrym dietetykiem, który opracuje dietę opartą na tym, co lubimy i najchętniej jadamy. Dobrze, żeby były to łatwo dostępne produkty, które można kupić w każdym sklepie i nie są one bardzo drogie. Nie wolno zapominać również o sporcie, który jest nieodzownym elementem każdej kuracji odchudzającej.

Previous post Trening na odchudzanie
Next post Jak rozsądnie wybierać preparaty odchudzające