Diety odchudzające ranking

Każdy, kto kiedykolwiek próbował się odchudzać doskonale wie, jak wiele różnych diet i kuracji odchudzających można znaleźć w Internecie i kolorowej prasie. Bardzo często są to przedziwne propozycje polegające na wykluczeniu konkretnych grup pokarmów lub spożywaniu tylko jednej z nich.
Lekarze i dietetycy ostrzegają jednak przed takimi drastycznymi dietami, ponieważ mogą one w rezultacie prowadzić do wielu chorób i schorzeń. Przykładem jest dieta białkowa, którą zaprojektował francuski lekarz, doktor Dukan. Okazuje się bowiem, że silnie zakwasza ona organizm i może powodować nawet niewydolność nerek.
Nie warto jest bawić się w skrajności i szybkie odchudzanie, ponieważ często doprowadzają one do efektu jo-jo, czyli całkowicie odwrotnego od tego zamierzonego.
Najlepszym rozwiązaniem jest spotkanie z osobistym dietetykiem, który po przeprowadzeniu wywiadu powinien pomóc nam przygotować dietę opartą na naszych ulubionych produktach i dopasować jej kaloryczność do naszych indywidualnych potrzeb każdego dnia.

Previous post Odchudzanie dla kobiet
Next post Składniki suplementów na odchudzanie